Tag Archives: скопски моден фестивал

Скопски моден фестивал од трети ноември во Скопје Сити Мол

Втората сезона на манифестацијата ќе се одвива вкупно десет дена на нова локација во трговскиот центар, со три ревиски гала вечери и ексклузивен изложбен салон, за претставување на колекциите на учесниците од земјата и странство. „Can you feel the light?“ e слоганот под кој на почетокот од месец ноември ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Скопски моден фестивал: Оригинални приказни од познати домашни и странски дизајнери

Првото издание на настанот започна со тридневна ревијална програма во трговскиот центар Скопје Сити Мол, кадешто цел нареден месец учесниците на манифестацијата од земјата и странство, ќе ги промовираат и продаваат колекциите за претстојната сезона.Под слоганот „The Future was Present“ деновиве се одржа официјалната премиера на Скопски моден фестивал, нова …

Повеќе »