Tag Archives: скапи автомобили

Роналдо се почестил со ново „Бугати“ – цената е страшна!

Станува збор за специјална серија од само 10 примероци. Уште во 2020. година, протекоа информации дека еден од десетте среќници што резервирале место за новото Бугати е Кристијано Роналдо. Страстен фан на Бугати, но и колекционер на автомобили, го избра Centodieci за својот трет бугати, пишува германски Bild. Тоа е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полиција запрела караван и запленила скапоцени автомобили

Купиле скапи автомобили без да го платат долгот кон државата. Даноците се нужно зло, а некои мислат дека можат да ги заобиколат. Сопствениците на скапи автомобили во Индија неодамна го доживеале ова на своја кожа. Како што пренесува India Today, група сопственици на луксузни и суперспортски автомобили организирале собир по …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА Филипините (повторно) со багер уништуваат запленети луксузни автомобили

Со багер уништиле скапи автомобили што биле конфискувани во последните две години. Филипинската царинарница уништила 21 одземен автомобил со вкупна вредност од околу еден милион евра пред камерите. Егзотични автомобили како што се Мекларен 620Р, Бентли и Порше 911 завршиле под гасениците на багерот. Уништени се и нешто поевтини автомобили …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како да е вистински: Bugatti Chiron направен од отпад

Scrap metal Art Thailand се наоѓа на околу два часа возење од Бангкок, главниот град на Тајланд. Тоа е единствено место каде што може да се видат многу уметнички дела изработени од старо железо. На ова место крајно креативни и талентирани работници со денови од отпад создаваат уникатни реплики, па …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ СЕ ПАРИТЕ ЗА СЕКОГО: На ЛОТО освоил 10. милиони фунти а сега е дрвосечач и без скршен денар!

Британецот Мајкл Керол освои скоро 10. милиони фунти односно повеќе од 80 милиони фунти во 2002 година и добивката потполно го променила неговиот живот. Може да се каже дека Керол ги трошел парите на проститутки и на дрога, а останатото го „спискал“ на глупости. Шега на страна, осум години по …

Повеќе »