Tag Archives: скала

(ВИДЕО) Пожарникар покажал колку брзо, со скала, може да се качува по згради

Пожарникар од Бугарија на својот профил на Инстаграм споделил видео снимка од вежба за качување по скали. На видеото, можете да го видите како брзо трча со скала во раката кон зградата и брзо се качува од кат на кат. Покрај ова, на својот профил споделил и други снимки од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двегодишното дете висело од висока скала, погледнете како родителите го спасиле

Таткото на момчето се искачил по скалилата за да провери каде протекува покривот на нивната куќа. Момчето го следело, а таткото не забележал. Иако мал, тој успеа да се искачи доста високо. Таткото наскоро слушна звук и кога погледна кон скалата го виде неговиот син како виси од неа. Во …

Повеќе »