Tag Archives: сиропиталиште

(ВИДЕО) ГО ДОПИРАЛ СО СУРЛАТА – Слон вознемирувал новинар за време на снимање на прилог во Кенија

Кенискиот новинар Алвин Каунда имал некои проблеми додека снимал репортажа во градот Најроби. Каунда го сними овој сегмент во сиропиталиштето за слонови во Најроби и зборувал за начинот на кој персоналот се грижи за младите слонови. Меѓутоа, во еден момент почувствувал удар на рамото. Малото слонче потоа го допрело по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УКРАИНА: „Две недели овие бебиња ги криевме во прифатилиштето. Благодарам на сите што ни помогнаа“

Повеќе од 79. деца биле евакуирани од сиропиталиштето во Суми, откако поминале речиси две недели во засолниште криејќи се од руските бомби, изјавил гувернерот Дмитро Живицки, кој објави и слики. Во објавата на Фејсбук, тој објави неколку слики и видео и напиша: „Ги криевме овие бебиња во засолништа за бомби …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЦЕ ДА ПУКНЕ: На родителите им рекле дека ќерка им е мртва, а после 25. години е откриена страшната вистина!

Девојчето кое било украдено пред 25. години конечно е во прегратките на нејзините биолошки родители Беле Барбум е родена во Романија, а по раѓањето на семејството му било кажано дека има проблеми со срцето и дека има многу малку шанси да преживее. Ги убедиле да си одат дома и само …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка и ја оставила како бебе бидејќи е албино: Сега е модел на „Вог“

Еден од 20.000 луѓе во светот се раѓа со албинизам, генетска состојба што носи со себе бел тен и бела коса. Меѓу нив е и Сјуели од Кина, која нејзината мајка ја остави како бебе токму поради албинизам. Ова 16-годишно девојче денес е модел на престижниот магазин „Вог“. Иако повеќето …

Повеќе »

Џенифер Анистон сепак ќе стане мајка! Ќе усвои девојче од сиропиталиште во Мексико!

Светски познатата актерка Џенифер Анистон го доживеа врвот на славата во серијата „Пријатели“, толкувајќи го култниот лик Рејчел Грин. По долга пауза, тимот ќе се обедини и ќе сними специјална епизода, а фановите едвај чекаат да ги видат повторно на малите екрани. Покрај тоа, според магазинот Closer”, актерката ги воодушевила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД СУДБИНА НЕ СЕ БЕГА – Усвоиле бебе оставено во картонска кутија, а 10. години подоцна доживеале ШОК!

Кога имала само еден месец, бебето во картонска кутија било оставено на железничката станица во провинцијата Хунан во Кина. Следното утро била пронајдена и одведена во сирпиталиште каде ја минала првата година од животот. Потоа ја усвоило едно семејстов од Тексас кое и го дало името Мекензи Грејс Вокер, па …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕКРАСЕН ГЕСТ – Усвоила 14. деца за да ги тргне од улица

По завршувањето на средното училиште, Брит Лети Мекмастер (26) отпатувала за Танзанија каде што имала намера да помине еден месец волонтирајќи во дом за деца без родители. Денес, осум години подоцна, таа живее со 14-те деца што ги посвоила. Наместо еден месец, Мекмастер во Африка останала три години, сè додека …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати работи за него. Додека ја коментирала фотографија на која Оливер им потпишувал автограм на деца, Весна Драгојевиќ ја открила голема тајна на нејзиниот сопруг. “Оливер се дружеше со своите најмлади обожаватели во сиропиталиште. Тој беше …

Повеќе »