Tag Archives: сиромашно семејство

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како е да растеш во сиромаштија. Тие знаат како е кога едноставно не можете да добиете нешто како дете, тие знаат како е да се врзуваат крај со крај од најмала возраст. Постојат некои навики кои …

Повеќе »

(ФОТО) Момче креирало матурски фустан за сестра му бидејќи родителите немале пари да и го купат – Трудот се исплател

Родителите не можеа да си дозволат матурски фустан за нивната ќерка. Тие дури немале пари ниту да и изнајмат фустан за овој настан. Сепак, гледајќи ја неговата тажна сестра Маверик Франциско Оја, решил да и направи фустан на својата сестра од материјалот што успеа да го купи. Сè започнало кога …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКИ ДЕТСКИ СОЛЗИ: Сиромашно дете од БИХ плаче бидејќи му ги украле капините кои ги продавал покрај патот

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ во Босна и Херцеговина беа потресени од фотографијата на русокосо момче како плаче покрај патот, откако група постари момчиња му ги украле капините, кои тој ден ги собрал во шумата и ги продавал покрај патот. Момчето е фотографирано од претприемачот Селмир Шљивиќ од Живница, кој исто така му …

Повеќе »