Tag Archives: син барон

(ФОТО) МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ПО НАПУШТАЊЕТО НА БЕЛАТА КУЌА: Шета по Њујорк и изгледа СОВРШЕНО!

Откако Доналд Трамп ги загуби претседателските избори и тој и Меланија ја напуштија Белата куќа, поранешната прва дама беше видена за прв пат во Њујорк, а се шпекулира дека летото ќе го помине во друштво на нејзиниот син Барон на Менхетен и во Бедминстер и Њу Џерси. Во еден од …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп: „Моето искуство со Корона!“

Првата дама на САД, Меланија Трамп, напиша есеј, кој потоа беше објавен на официјалната веб-страница на Белата куќа, и беше насловен како „Моето искуство со Ковид-19“. Таа рекла дека времето за кое била болна од Ковид-19 го искористила за размислување, потврдувајќи дека нејзиниот четиринаесетгодишен син Барон исто така се разболел …

Повеќе »