Tag Archives: син арчи

(ФОТО) Односите се подобруваат: Еве кој член на кралското семејство ПРВ ЈА ЗАПОЗНАЛ ЌЕРКАТА НА ХАРИ И МЕГАН

Се чини дека односите во кралското семејство се подобруваат. Принцот Хари беше домаќин на првиот јавно потврден кралски посетител во Калифорнија, откако се пресели во Америка со сопругата Меган и синот Арчи, пред две години. Војводата од Сасекс беше фотографиран со принцезата Евгенија на „Супер болот“, каде што гледаа како …

Повеќе »

ВИСТИНСКА БАБА – ТЕШТАТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ ДОШЛА ВО ДОЛГА ПОСЕТА: Дорија има добра ПРИЧИНА за тоа и не и е ПРВ ПАТ!

Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд (64), се преселила во калифорнискиот дом на војводата и војвотката од Сасекс за да им помогне по раѓањето на нивната ќерка.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Дорија е пресреќна со доаѓањето на нејзината внука …

Повеќе »

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави 95-ти роденден со својата сакана баба, што ќе и биде најтежок поради смртта на нејзиниот сопруг, тоа не се случило. Светските медиуми објавија папарацо фотографии од аеродромот во Лос Анџелес, но и пред домот во …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН И ХАРИ НЕМААТ МИР: Полицијата дури 9. пати морала да интервенира на нивниот имот

ПРИНЦОТ Хари и неговата сопруга Меган Маркл биле принудени да контактираат со чуварите на дневниот ред дури девет пати во последните неколку месеци, според официјалните податоци. Според податоците добиени од Асоцијацијата за печат, според законите за слобода на информации, властите реагирале на повиците, а извештаите се однесувале на телефонски барања, …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл станала жртва на „посрамување на мајките”!

Војвотката од Сасекс станала жртва на други мајки кои ја посрамуваат и Бакингамската палата мора да поработи на тоа, смета Том Бурлет, стручњак за ПР. „Откако роди, Меган минува низ доста непотребни ситуации.Изгледа дека многумина работат против неа, посебно на Твитер. Секој нејзин потег се исмејува и се смета за …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл повторно контра традицијата: Направила шест работи, а ниту една друга кралска мајка – НЕ!

Британското кралско семејство има цела низа правила и традиции кои ги следи, но на Меган Маркл и успеало да прекрши или заобиколи голем број од нив. Маркл го потресла кралското семејство како никој порано и тоа од моментот кога се свршила со принцот Хари. Американката Маркл, сега веќе бивша глумица, …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл и принцот Хари со најновата фотка и одале почест на лејди Дијана

По повод одбележувањето на Денот на мајката, Меган Маркл и принцот Хари објавиле фотографија на својот новороден син Арчи Харисон. Меган ги држи малечките стапала на синот, а во позадина се гледаат „поточници“ кои се посебно важен детал на оваа фотографија. To mark Mother’s Day in the US, the Duke …

Повеќе »