Tag Archives: синофарм

(ФОТО) Тозовац излегува од болница: Короната ја победил со помош на кинеската вакцина Синофарм

Легендарниот фолк пејач, уште од времето на Југославија, Предраг Живковиќ Тозовац (85) се изборил со коронавирусот и за два дена ќе ја напушти болницата, пишуваат српските медиуми. Тој ги избегнал тешките последици затоа што непосредно пред симптомите на корона ја примил кинеската вакцина Синофарм. „Предраг се чувствува одлично и денешните …

Повеќе »

Филипче: „Авансот за вакцината Синофарм го повлековме за наша сигурност, кинеските вакцини пристигаат многу брзо, се финализираат деталите“

Авансот за вакцината Синофарм го повелковме за наша сигурност, но тоа не значи дека вакцините нема да стигнат, истакна министерот за здравство д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во Дневникот на Канал 5 телевизија. -Со оглед на тоа што самиот процес траеше подолго време од тоа што сите ние на …

Повеќе »