Tag Archives: синиша михајловиќ

(ВИДЕО) Најлуд настап во историјата на Санремо: Погледнете ја изведбата на Ибрахимовиќ и Михајловиќ!

Она што со денови се најавуваше во Италија, се случи синоќа. Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ пееја на еден од најстарите музички фестивали во светот – Санремо. Двајцата го испеаја познатиот хит „Io vagabondo“ со помош на две пејачки. Ибрахимовиќ и Михајловиќ не се првите луѓе од светот на фудбалот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ на „Сан Ремо 2021“ излегол со култниот фолк хит

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИĆ синоќа (понеделник) беше претставен како гостин на фестивалот „Сан Ремо“. Таму, во дует, тој ќе ја изведе песната со тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ. Италијанците го пречекаа Ибра на сцената со култната народна песна „Јутро је“ од Нада Топчагиќ. NADA TOPČAGIĆ ZLATAN IBRAHIMOVIC – JUTRO JE – SAN …

Повеќе »

САН РЕМО – Ибрахимовиќ за време на музичкиот фестивал на тренинзи ќе оди со хелихоптер

Златан ќе биде присутен на Санремо во текот на четирите фестивалски дена и тој со хеликоптер ќе оди да ги исполнува клупските обврски таа недела Како што беше најавено пред неколку месеци, асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) ќе настапи на Санремо! Ибрахимовиќ во Сан Ремо ќе се појави на …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – КЛЕОПАТРА НА СИНИША МИХАЈЛОВИЌ ПРЕД 25. ГОДИНИ МУ ЈА ПРЕДВИДЕЛА БОЛЕСТА НО НЕ САМО ТОА!Тренерот во книгата открил шокантни детали!

Книгата на Синиша Михајловиќ, „Натпреварот на животот“, во Италија станала вистински бестселер, а во неа легендарниот српски фудбалер, а сега тренер на Болоња, открил досега непознати работи. Во едно поглавје од книгата, Миха особено се занимава со односот со популарната пророчица Клеопатра во 90-тите години. Михајловиќ наведува дека сè започнало …

Повеќе »

Синиша Михајловиќ во нови проблеми: Победи леукемија а сега се бори со корона!

Синиша Михајловиќ, тренерот на фудбалерите на Болоња, е позитивен на последниот тест за коронавирус, објави италијанскиот клуб. Веста беше потврдена и од италијанските медиуми, а познато е дека Михајловиќ е дел од ризичната група, затоа што со месеци се бори против леукемија. Поради тоа, српскиот стручњак не беше во можност …

Повеќе »

(ФОТО) Убава вест:Популарниот фудбалер ја победил леукемијата!

„Синиша не е човек, тој е ѕвер“, вели Хулио Рикардо Круз, Соиграчот на Миха од Интер, откри дека се слушнал со српскиот стручњак Во време кога нè опкружуваат тешки вести, се појавуваат и по некои добри вести. Убава! Синиша Михајловиќ ја завршил борбата со леукемија, според неговиот поранешен соиграч од …

Повеќе »

100 дена борба и солзи:Синиша Михајловиќ на патот кон оздравувањето

Во петокот, Синиша Михајловиќ им се обрати на медиумите да да зборува за напредокот на третманот и да им се заблагодари на сите уште еднаш за поддршката што ја има во борбата за живот. Во четвртокот, Синиша Михајловиќ најави прес-конференција закажана за во петок. Како што се очекуваше, српскиот тренер …

Повеќе »

ЕМОТИВНО – Синиша Михајловиќ објавил видео после хемотерапија: „Се надевам дека ме разбирате!“

Синиша Михајловиќ го завршил вториот циклус хемотерапија и потоа бил отпуштен од болница во која се задржал последните две недели. Не е познато дали повторно ќе биде на клупата на својата Болоња, но стасал со видео да им се јави на навивачите. „Жал ми е што не бев на натпреварот …

Повеќе »

(ФОТО) Синиша Михајловиќ искрено:„Имам леукемија, но останувам тренер!“

Синиша Михајловиќ денеска на прес конференција соопштил дека има леукемија, набргу откако Болоња ја спасил од испаѓање од Серија А и со неа го продолжил договорот. „Дојдовме тука за да разјасниме некои работи околу состојбата на Синиша, но веднаш да биде сосема јасно, Синиша останува тренер на Болоња без оглед …

Повеќе »