Tag Archives: симпсонови

(ВИДЕО+ФОТО) Симпсонови како баба Ванга: Еве што се’ досега предвиделе!

Серијата „Симпсонови“ се емитува веќе 30 години и го насмева и воодушевува целиот свет со оригинални шеги. Покрај уникатниот хумор, „Симпсонови“ постојано ја зачудуваа јавноста со својата „способност“ да предвидат некои од најважните светски настани. Многумина веруваат дека во оваа серија се кријат „елементи на големи заговори“, додека други сè …

Повеќе »

(ФОТО) Наградуваниот автор на „Симпсонови“ починал од корона вирус

За епизодата „Eternal Moonshine of the Simpsons Mind” nе награден со Прајмтајм Еми во категоријата за „Извонредна анимирана програма“ Марк Вилмор, продуцент и комичар, почина на 57-годишна возраст откако ја загуби битката со коронавирусот. Веста за неговата смрт ја објави на Твитер, во неделата вечерта неговиот брат, исто така познат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СИМПСОНОВИ ЈА ПРЕДВИДЕЛЕ САМОИЗОЛАЦИЈАТА НА ТОМ ХЕНКС: Малку кој се сеќава на ова од 2007. година!

Обожавателите на Том Хенкс ширум светот многу драматично ја прифатиле информацијата дека актерот, како и неговата сопруга, е заразен со корона вирусот. Бидејќи денес никој не зборува за тоа, во еден момент се појави парче од долгометражниот цртан филм „Симпсонови“ како доказ дека, уште еднаш, тие „предвидоа шок вести“. „Ако …

Повеќе »