Tag Archives: силувања

(ФОТО) Актерот Дени Мастерсон прогласен виновен за силување, му се заканува затворска казна до 30 години

АКТЕРОТ Дени Мастерсон, кој го играше Стивен Хајд во серијата од 1970-тите, е прогласен за виновен по две точки од обвинението за силување. Поротата составена од седум жени и пет мажи ја донесе пресудата по седумдневно размислување. Нему му се заканува затворска казна до 30 години, пишува The Guardian. Дрогирани …

Повеќе »

(ФОТО) МАЖОТ МОНСТРУМ ИЗГРАДИЛ КАРИЕРА НА НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Јавна тајна е дека силувал девојки, бидејќи „девиците се нефотогенични“

Линда Евангелиста беше една од најубавите жени на сите времиња. Нема моден бренд за кој не работела, ниту насловна страница на списание на која не била. Таа беше дел од познатата „петорка“ заедно со Синди Крафорд, Наоми Кембел, Клаудија Шифер и Кристи Тарлингтон, а како што еднаш признала и самата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОТЕСТ – Гола жена истрчала на црвениот тепих во Кан во знак на протест поради силувањето во Украина

Нејзините бедра беа ишарани со црвена боја, што симболизира крв…Жена во топлес истрчала на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал во знак на протест поради силувањето за кое ги обвинува руските војници за инвазијата на Украина со порака напишана на нејзиното тело.На црвениот тепих демонстранката си го симна горниот дел …

Повеќе »

Мира Фурлан за силувањето: „Ми ја покри устата со рака за да не врескам!“

Во постхумно објавената книга „Сакај ме повеќе од се на светот“, која во февруари ќе ја објави „Бука“, Мира Фурлан опишува трауматичен настан во нејзиниот живот. „… Една зимска ноќ се истуширам во Цитеовата заедничката бања. Оставив водата да падне врз мене по цел ден одење по улиците и размислување …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ Е НАД ЗАКОНОТ – Започнало судењето на Р. Кели, сведочела првата „наводна жртва“: „Знаеше дека сум малолетна!“

Започнало судењето на американскиот пејач Р. Кели. Тој е обвинет за сексуален напад, рекет и поткуп, и постојано ги отфрлал обвинувањата. Со децении се соочува со обвинувања за сексуално вознемирување и злоупотреба на жени, вклучително и многу тинејџерки. Доколку биде осуден по сите точки, Р. Кели може да биде осуден …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР! Почитуван доктор, со тоа што го правел во креветот, ја УБИЛ љубовницата Ивона (38): Жената починала после односот!

Тој ставал кокаин на својот пенисот, кармин и на четката за заби на своите жртви Германски лекар е затворен за убиство на неговата љубовница. Тој е обвинет за ставање кокаин на пенисот пред да има орален секс, по што таа починала. Потоа тврдел дека жртвата свесно учествувала во сè. Германски …

Повеќе »

ЈА ПРОНАШЛЕ ВО НЕСВЕСТ – Силувана, тепана со камења и жива закопана: Девојчето го нашле во крв – се бори за живот!

Силувачот го намамил девојчето во напуштена куќа Десетгодишно девојче се бори за живот по бруталниот напад. Во моментов е во критична состојба. Младата жртва го напуштила семејниот дом околу 9:30 за да купи чоколадо од локалната самопослуга. Откако не се вратила долго време, загриженоста на нејзините родители се зголемила и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќерка на водач на „Јакузи“: „Мојот татко, водач на најопасната банда на светот, им даваше на своите пријатели да ме силуваат и тепаат!“

Шоко Тендо се уште има лузни од брутални силувања и претепувања кои над неа, додека била тинејџерка, ги правеле членови на бандата на која припаѓал и’ нејзиниот татко… Нејзиниот татко Хиројаси Танго бил член на најопасната банда на светот – јапонските „Јакузи“ и ја приморувал на сексуално ропство во период …

Повеќе »