Tag Archives: силви бенд

(ВИДЕО) „Силви бенд“ со празничен сингл – „На Велигден“

Познатото дуо „Силви бенд“ со убав празничен сингл, наречен „На Велигден“ им го честитаа празникот на фановите но и сите нивни следбеници. „Почитувани, чест и задоволство ни е да Ви го претставиме нашиот најнов сингл ‘На Велигден’, со кој сакаме да ви го честитаме еден од најголемите православни празници, Велигден! …

Повеќе »

(ВИДЕО) 30 години „Силви бенд“: „Влатко ме сака и покрај предрасудите за нашиот брак”

За односот со свекрвата денес, за навредите што ги трпела како дете, но и за советите од мајка си како да се издигне над ситуацијата, Силви зборува со многу емоции. Тука се и муабетите за ќерката Деа, за ромските корени, првите живи свирки во Скопје, како за тоа како им …

Повеќе »