Tag Archives: се врти

(ВИДЕО) Новиот облакодер во Дубаи ќе биде чудо на архитектурата

Дубаи е град на луксуз и облакодери, а сега ќе добие вистинско чудо на архитектурата. Турските архитекти планираат да изградат висока зграда што ќе може да се врти. Генијалците од турското студио „Hayri Atak“ дизајнираа облакодер што потсетува на некаква креација од филмови со научна фантастика. Инспириран од ветерници, облакодерот, …

Повеќе »