Tag Archives: секое утро

(Рецепт) СЕКОЕ УТРО ПИЈТЕ ЧАША ЗОВРИЕНА ВОДА СО ОВОЈ ЗАЧИН: Килограмите ќе исчезнат а ќе решите и здравствени проблеми!

Ако мислевте дека е цимет, се лажете. Овој зачин е уште поефикасен. Морско оревче може да се користи при подготовка на разни салати, супи, сосови, јадења, слатки, но малкумина знаат колку е моќен овој зачин кога е диетата во прашање. Бидејќи е богат со влакна, морското оревче делува така што …

Повеќе »

5. причини денот да го започнете со топла вода со лимон

Без разлика дали сте на кето диета, диета со ниски јаглени хидрати или дури и кога имате „слободен“ ден , секое утро започнувајте го со голема чаша топла вода со лимон. Имаше многу полемики околу тоа дали ова е добра идеја, некои отидоа дотаму што веруваа дека овој утрински ритуал …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – ВЕЌЕ ПОЛОВИНА ВЕК СЕКОЕ УТРО ГО ПОЧНУВА НА ОВОЈ НАЧИН: Поради тоа во 78. година има тело на топ модел!

Нејзината тајна е прилично едноставна. Секој може да изгледа добро без оглед на возраста, вели таа Дури и многу помлади девојки не можат да се пофалат со телото што го има Барбара Кури а таа вели дека со малку труд секој може да има совршено дефинирани мускули. До 30-годишна возраст, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатно: Старица секој ден правела по 3.000 чекори во станот и ослабнала 55.килограми

Некој да ви каже дека можете да ослабнете 55. килограми само со одење по дневната соба, не би поверувале… Џесика Слоутер (86) од Сент Луис во Мисури, САД, успеала да загуби толку килограми, без било каква диета и макотрпно вежбање. Имено, старицата декој ден правела по 3.000 чекори помеѓу кујната …

Повеќе »