Tag Archives: седми пат

(ФОТО) Борис Џонсон на 57. години станал татко по седми пат: Британскиот премиер гордо ја покажал својата ќерка Рома

Британскиот премиер Борис Џонсон во декември стана татко по седми пат. Неговата сопруга Кери роди девојче кое, како што стојат работите, уште од мали нозе ќе биде добро упатено во високата дипломатија, а можеби еден ден ќе го наследи и на Даунинг стрит. Имено, нејзиниот татко преку видео повик разговарал …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ: „Тешко ми е да сфатам што се’ правам!“

НОВАК ЃОКОВИЌ влезе во своето 54. Мастерс финале и денеска од 15. часот ќе игра против Даниил Медведев. Ѓоковиќ со вчерашната победа против Хуркач по седми пат во кариерата го обезбеди првото место на крајот од сезоната. Така го престигна Пит Сампрас и влезе во историјата на тенисот. 🏆 2011🏆 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Историја: Финале за Новак и рекордно, седмо, прво место на АТП!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерсот во Париз со исклучително тешката победа над Полјакот Хуберт Хуркач со 2:1 во сетови. 🏆 2011🏆 2012🏆 2014🏆 2015 🏆 2018🏆 2020🏆 2021 Simply incredible, @DjokerNole 👏 @FedEx pic.twitter.com/DTmYrmQfUw — ATP Tour (@atptour) November 6, 2021 Србинот со тоа …

Повеќе »