Tag Archives: седа коса

(ВИДЕО+ФОТО) НА ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО КАН – Американската актерка не е роб на стандардите, поради седата коса доби бројни пофалби

Американската актерка Енди Мекдауел доби многу пофалби за нејзиното појавување на Канскиот филмски фестивал. Додека многу нејзини колешки ги следат трендовите, таа решила да остане доследна на себе, па вниманието го привлече со седата коса. Претходно изјавила дека за време на карантинот решила да престане да ја фарба косата и …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД – Поризкова позирала без облека: „58-та година ја започнувам само со сонце и насмевка!“

Манекенката Паулина Поризкова по повод својот 58 роденден објави фотографија на која позира без облека. „Ја започнувам мојата 58-ма година со ништо друго освен сонце и насмевка. И надежта дека најдоброто допрва доаѓа и благодарност за сето она што ме донесе таму каде што сум сега. Ви благодарам на сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДВЕ МОЌНИ СОСТОЈКИ ЌЕ НАПРАВАТ ЧУДА ЗА ЗДРАВЈЕТО – ПОЗНАТИОТ РУСКИ ИСЦЕЛИТЕЛ ТВРДИ ОВОЈ ПИЈАЛОК Е ПОСИЛЕН ОД СМРТТА: Доколку сакате да живеете долго, употребете ја ОВАА МОЌНА МЕШАВИНА!

Виталиј Островски, руски исцелител кој им помага на Русите да се вратат на природата и да останат здрави – тврди дека постои комбинација на природни лекови со кои можеме да живееме многу долго. Комбинации има многу, а една од најмоќните е, вели – ѓумбир и црн ким. Тоа е „лек …

Повеќе »

Зошто јас сум проблемот, а не Џорџ Клуни?

Клучот за убавината на стареењето е да се прифати, а актерката Енди Мекдауел (64) одамна ја прифатила оваа мудрост. Таа гордо ја носи својата седа коса, но и гордо се соочува со бројни критики. И’ додека холивудските актери, како Џорџ Клуни, добиваат епитети на атрактивни мажи во подоцнежните години чијашто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БЕБЕ РОДЕНО СО ПОТПОЛНО СЕДА КОСА: Докторите не знаат како да го објаснат овој феномен, а неговата фотографија го обиколи светот

Момчето кое е родено во Унгарија со потполно бела коса го добило прекарот „малиот принц“, а се вика Бенце. Бебето ги изненадило лекарите во Унгарија поради белата коса со која се родило. Кога се родило момчето, лекарите мислеле дека е албино, но се покажало дека само неговата коса е без …

Повеќе »

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД – Пуштањето седа коса има бројни придобивки

Решението да ја прифатите вашата седа коса може да ви заштеди пари Правилната нега на косата бара доживотно учење, од изборот на вистинскиот шампон, регенератор и маска за коса до тоа колку често треба да ја потстрижувате и бојадисувате косата. Се чини дека на секои неколку години нашите прамени минуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Славната актерка воодушевува со природен изглед и седа коса; „Никогаш не сум се чувствувала помоќно“

Холивудската актерка Енди Мекдауел повторно и повторно ја воодушевува публиката со својот природен изглед, но и со својата харизма која не избледува ниту во седмата деценија. Енди заедно со колешките Ева Лонгорија и Џема Чан се појавила на модна ревија на модната недела во Париз, организирана од L’Oréal. По тој …

Повеќе »

(ФОТО) На Керолин КОСАТА ПОЧНАЛА ДА И ПОБЕЛУВА ВО ДВАЕСЕТТИТЕ А НА 54 ГОДИНИ СТАНАЛА МОДЕЛ: Жена која ги скршила сите стереотипи и предрасуди

Таа е доказ дека не постои невозможно Керолин Лабоучер има 58. години, има две деца и живее во Дубаи. Почнала да седи во своите дваесетти години, а на предлог на ќерката Мими станала модел на 54. години. Во младоста ја фарбала косата и се обидувала да ја сокрие седата коса, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДВЕ МОЌНИ СОСТОЈКИ ЌЕ НАПРАВАТ ЧУДА ЗА ЗДРАВЈЕТО – ПОЗНАТИОТ РУСКИ ИСЦЕЛИТЕЛ ТВРДИ ОВОЈ ПИЈАЛОК Е ПОСИЛЕН ОД СМРТТА: Доколку сакате да живеете долго, употребете ја ОВАА МОЌНА МЕШАВИНА!

Виталиј Островски, руски исцелител кој им помага на Русите да се вратат на природата и да останат здрави – тврди дека постои комбинација на природни лекови со кои можеме да живееме многу долго. Комбинации има многу, а една од најмоќните е, вели – ѓумбир и црн ким. Тоа е „лек …

Повеќе »