Tag Archives: сдсм

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со портпаролката Богданка Кузеска:„На децата им е кул што не сме во брак со Горан, ама ако се умни ќе се венчаме“

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, пред да влезе во политиката беше новинар. И денес за себе вели дека е новинар, иако работата како портпарол е поголем предизвик. На прашањето како е да се биде жена во политиката вели: „Потешко од тоа да си маж. Кога мажот е строг и ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Твитерџиите почнаа со предвидувањата: Познати носителите на изборните листи на СДСМ

Изборите уште не се закажани а на Твитер веќе почнаа првите претпоставки и прогнози, околу носителите на листите во изборните единици. Погледнете: Носителите на @SDSMakedonija во 6те изборни единици на Македонија pic.twitter.com/MwJ6eLbHao — Демир (@Trollowsky) October 19, 2019

Повеќе »