Tag Archives: свој дом

(ФОТО) Млад пар купил автобус и од него направиле феноменален дом: Погледнете како изгледа!

Чарли Мацвицар и Лук Вокер решиле заедно да живеат, но тие биле загрижени за финансиската состојба и големите трошоци што ги носи таквиот потфат. Барајќи алтернативи за традиционален дом, им се допаднала идејата за безграничност и постојано патување, па купиле стар двокатен автобус. „Ние ги сакаме патувањата и флексибилноста“, рекла …

Повеќе »

(ФОТО) ТВ ѕвезда пронајдена мртва во својот дом: Имала само 26. години!

Актерката од Јужна Кореја Сонг Јо-џунг починала на 26-годишна возраст, потврдила нејзината агенција во понеделникот. „Актерката Сонг Јо-џунг само што не напушти“, напишале од нејзината агенција на Инстаграм. „Таа беше пријателка која секогаш ни пруѓаше среќа со светла насмевка и одлична актерка со повеќе страст од било кој друг“.   …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАС: Како можела да го преживее ова: Жена пред својата капија скоро прегазена од автомобил!

Вознемирувачко видео после кое, многумина откако го одгледале останале без текст… Не е познато од каде потекнува ова видео, но дека е страшно – страшно е. На видеото се гледа како автомобилот пред портата на жената се расипал, после што таа оди да види за што станува збор. Автомобилот одеднаш, …

Повеќе »

Глумец пронајден мртов во својот дом: Со денови никој не се слушнал со него

Актерот Димитри Ратченко, најпознат по улогата на Јури во „Дневниците на Чернобил“, бил пронајден мртов во неговиот дом во Флорида, соопшти полицијата. Телото на 52-годишниот актер е пронајдено откако неговите соработници, загрижени поради тоа што не го слушнале неколку дена, повикале полиција, јавува Си-Ен-Ен. Еден од нив и рекол на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Самохрана мајка си направила куќа: Рај од 18,5 квадрати за кој сите зборуваат!

После два неуспешни брака, изгубен дом, Мишел решила сама да си изгради дом. До неодамна, Мишел Боил била принудена да изнајмува дом во Орегон за 1.173 долари месечно. Поради високата кирија а малечката плата, Мишел немала шанси да штеди. Сè што ќе заработила, работејќи во кафуле, таа давала на трошоци …

Повеќе »

Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва: Познати причините за смртта!

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во нејзиниот дом, потврдуваат од МВР. „Неофицијално, од извори на истрагата дознаваме дека е најдена обесена во бања во стан во центарот на Скопје. Смртта ја пријавил член на семејството околу 22.40“, објави порталот Сакам да …

Повеќе »