Tag Archives: свлечиште

(ВИДЕО) МИРНО ШЕТАЛЕ ПО ТРОТОАРОТ КОГА ПОД НИВ СЕ ОТВОРИЛА ЗЕМЈАТА: Кинески пар исчезнал во секунда – снимката шокирала!

Камерата за надзор во кинескиот град Чонгкинг снимила застрашувачки момент кога тротоарот се срушил и проголтал две лица, но за среќа и двајцата преживеале. Видеото е направено пред неколку дена и многумина на социјалните мрежи шокирало. На него се прикажани две лица кои мирно оделе по патот, сè додека не …

Повеќе »

МОЌТА НА ПРИРОДАТА – Погледнете го видеото кое ја шокирало јавноста: Лизгањето на земја дел од градот однело во море – се’ исчезнало во секунда!

Иако се вообичаени во Норвешка, лизгањето на земјиштето од оваа големина не се памети на северот на земјата. Дел од брегот во градот Алта, во северна Норвешка, се лизнал во морето и потонал, заедно со осум куќи, вклучувајќи четири викендички. За среќа, никој од жителите не загинал и сите биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАГА ВО ГВАТЕМАЛА – ТЛОТО ПОЧНАЛО ДА СЕ ПОМЕСТУВА И ИСЧЕЗНАЛО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Дупката во земјата проголтала куќа во која биле татко и три сина -застрашувачка сцена!

Еден татко и неговите тројца синови од Гватемала загинале кога свлечиштето ги проголтало. Како што се движела земјата, во земјата се отворила огромна дупка а куќата била на карпа. Загинале Франциско Лукс (39) и три момчиња на возраст од 3, 6 и 10 години. Нивните тела биле пронајдени во урнатини. …

Повеќе »