Tag Archives: свири клавир

Видеото на кое 5-годишното момче свири композиција на Моцарт го воодушеви интернетот

МОЦАРТ беше познат по својот музички талент, кој го покажал уште од најраните денови, свирел на чембало на 4-годишна возраст и компонирал свои композиции на петгодишна возраст. Можеби е и соодветно што видеото од 5-годишното чудо од дете на Алберто Картучи Чинголани кој свири композиција од Моцарт станало вирално, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вистинска атракција со својата музика: Македонец ги забавува патниците на аеродром!

Македонецот Христијан неодамна ги забавуваше патниците на аеродромот во Доха, Катар. 30. годишниот Христијан Спировски,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата изведба на светските хитови на клавир ги воодушевува сите присутни. Христијан изведува и традиционални мелодии …

Повеќе »

(ВИДЕО) Владимир Путин музицира на клавир: Најмоќниот човек на светот откри уште еден талент!

Гледајќи го ова видео човек слободно може да се запраша – има ли нешто што претседателот на Русија, Владимир Путин не умее… Неговиот ПР тим малку, малку па ќе пушти нешто од приватниот живот на Путин, но не и од неговата интима, но сепак е интересно и за гледање и …

Повеќе »