Tag Archives: свирепи болести

ПЕТ причини поради кои би требало што почесто да јадете јајца

Најновите истражувања покажуваат дека штетните ефекти на јајцата врз телото не се толку големи како што се мислеше претходно… Иако многумина мислат дека јајцата го зголемуваат холестеролот, новото истражување покажа дека тие не се штетни за организмот, како што се мислеше. Еве неколку причини зошто треба да ги јадете што …

Повеќе »

КОРИСНО – Чаша сок од ДОМАТИ менува грст лекови

Речиси е невозможно да се замисли животот без домати, особено во лето. Сок од домати може да замени оброк, и е одличен за оние кои се на диета. Доматот е многу богат со ликопен и тоа го прави одлична превентива за неколку видови на рак, како што се рак на …

Повеќе »