Tag Archives: светски првак

(ФОТО) Меси – човекот кој освои се’

Лионел Меси го исполни својот најголем сон, а Аргентина ја освои титулата светски шампион по пенал рулетот против Франција во луд натпревар. На неговото последно Светско првенство го освои најголемиот трофеј во светот на фудбалот. Одличниот Аргентинец одигра прекрасен турнир и сосема заслужено ја предводеше Аргентина до крајот. Меси во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Расплаканиот Кристијано Роналдо оттурнал навивач, тој му пришол во најлошиот момент во кариерата

И’ додека разочараниот и расплакан Кристијано Роналдо го напушташе теренот по поразот од Мароко и елиминирањето од Мундијалот во Катар, неразумен навивач ја прескокна оградата и дошол до него, по што видно изнервираниот Португалец го оттурнал. На видеото кое се појави на интернет јасно се гледа како несреќниот Роналдо го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се бореше со депресија, алкохол и дрога – сега е повторно на врвот и испишува историја!

Рони О’Саливен по седми пат стана светски шампион во снукер, откако во финалето на Светското првенство го совлада Џејд Трамп со 18:13.Најпопуларниот и за многумина најдобар снукер играч на сите времиња сега има ист број светски титули како и рекордерот на модерната ера, од 1969. година и воведувањето на нокаут …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете каков автомобил вози Фјури: „Парите не прават среќа“

Со победата против Дилијан Вајт, ТАЈСОН ФЈУРИ ја одбрани титулата шампион во тешка категорија според верзијата на ВБЦ, по што најави повлекување. Неговиот промотор Френк Ворен успеа да организира борба со рекордно висок влог од 30. милиони фунти, со распределба од 80:20 пари во корист на неговиот штитеник. Без разлика …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нападнал момче на улица, а не знаел дека е светски првак: Добил ЌОТЕК!

На социјалните мрежи се појави видео од насилството, кое завршило неочекувано. Непознат насилник сакал да претепа момче кое седело на клупа со пријателите. Се испоставило дека е светски јуниорски шампион во бразилско џиу-џицу, Алекс Вилијамс (16). Видеото го објави поранешниот шампион на Cage Warriorsa, Алекс Енлунд, кој денес е тренер …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕДИЦИ ОД КОРОНА ВИРУС: Легендарниот боксер во болница – објавил видео од кревет!

Легендарниот боксер Оскар де ла Хоја бил хоспитализиран поради коронавирус и објавил видео од болницата на својот профил на Твитер. Де ла Хоја објаснил дека е вакциниран, но и најавил враќање на рингот по 13. години пензија. „Подготовките за моето враќање траат во последните неколку месеци и сакам да им …

Повеќе »

ПРЕКРАСНИ ВЕСТИ ОД ТОКИО: Сензационална победа на Дејан Георгиевски…

Совладан двократниот светски првак и голем фаворит за олимписка титула, Кубанецот Алба Кастиљо… Дејан се пласираше меѓу осумтемина најдобри во категоријата +80 кг., а за час и половина (8:45 по МК време) ќе се бори за пласман во полуфиналето… Противник ќе му биде Сејдоу Гбане од Брегот на Слоновата Коска! …

Повеќе »

ИТАЛИЈА ВО СОЛЗИ: Починал големиот Паоло Роси

Се чини дека нема крај на лошите вести во 2020 година, која ни однесе уште еден живот на фудбалскиот великан. Големиот Паоло Роси ја загубил животната битка на 64. години. Италија е во солзи, си замина еден од најголемите напаѓачи и еден од најголемите играчи во историјата на фудбалот, и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момчето кое ја спаси сестричката од бесно куче добил почесен појас на светски првак

Херојот, 6. годишниот Бриџер Вокер,.кој добил 90. шевови откако го каснало куче додека ја штител помладата сестра, добил почесен појас на светски првак од Светскиот боксерски совет. Кога веста станала вирална, WBC најавил дека Бриџер од Вајоминг ќе стане почесен светски првак за својата храброст која „претставува најдобри вредности на …

Повеќе »