Tag Archives: светска ѕвезда

Починал славниот француски актер Жан Пол Белмондо (88)

Славниот француски актер Жан Пол Белмондо починал на 88-годишна возраст. #BREAKING French actor Jean-Paul Belmondo has died: lawyer to AFP pic.twitter.com/SKOyJOWdfF — AFP News Agency (@AFP) September 6, 2021 Роден е на 9. април 1933. година, во предградието на Париз. Тој стана познат по улогите во филмови на „Новиот бран“ …

Повеќе »

(ФОТО) После Џони Деп, Ивана „Ураган“ повторно со светска ѕвезда

Сања Вучиќ не е единствената членка на групата „Урагани“ која најде на симпатија на овогодинешната Евровизија. Откако ја објави фотографијата со светски познатиот рапер Фло Рајд, медиумите ја поврзуваат Ивана Николиќ токму со него. И’ по три дена од финалето на Евровизија, снимките од музичкиот настан на годината не престануваат …

Повеќе »

Починал Џони Неш, творец на хитот кој сите го знаат

Американскиот пејач Џони Неш, познат по реге хитот од 1972. година,I Can See Clearly Now,, починал на 80-годишна возраст, изјавил неговиот син Џон Неш III. Неш починал од природна смрт во неговиот дом во вторникот, изјавил Џон Неш Трети за веб-страницата TMZ и за локалната ТВ станица во Лос Ангелес. …

Повеќе »

ПРЕДЛОГ НА ГЛЕДАЧ НА „ОЧИ ВО ОЧИ“:„Катица да ја крстиме Серена Вилијамс – Серена е наша ние сме серени!“

Во денешното издание на тв емисија на „Очи в очи“ на ТВ 24 ја јави еден гледач со конкретен предлог. Темата веќе и’ не е битна и главно се водеше околу синоќешната лидерска средба и беше преполна со критики… Но, нам ни го сврти вниманието еден гледач со изјавата: „На …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕМИЕРНО: BRYAN ADAMS доаѓа во Скопје!

Само што испратија една жива легенда на светската сцена, Стинг, од Авалон продукција веќе навестуваат нов голем спектакл…и тоа на 13. ноември во ВИП Арена… „Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е …

Повеќе »