Tag Archives: светска спортистка

(ФОТО) ЧУДНА ЖИВОТНА СУДБИНА – Од светска вицешампионка до порно – актерка: Затворот и го променил животот!

Некои спортисти едноставно не умеат да се прилагодат на животните услови по завршувањето на кариерата. Една од нив е холандската гимнастичарка Верона ван де Лур чиј живот е како од ноќен кошмар… Животните патишта на спортистите се често непредвидливи. Особено тоа се однесува на спортистите кои се натпреваруваат во спортови …

Повеќе »