Tag Archives: свекрва

(ФОТО) САГАТА ПРОДОЛЖУВА – ПОРАНЕШНА СВЕКРВА ЗАСТАНАЛА НА СТРАНАТА НА ШАКИРА? Мајката на Пике избрала страна ВО ВОЈНАТА на бившите сопружници! Со ова му го гризнала срцето на синот!

Откако Шакира објави песна во која го прозва својот поранешен партнер Жерар Пике, нивните многубројни обожаватели се поделени во два табора – оној кој ја поддржува пејачката и оној кој го поддржува поранешниот фудбалер. Изненадувачки, мајката на Пике, Монсерат Бернабеу, се чини дека е на страната на нејзината поранешна снаа. …

Повеќе »

Кејт Мидлтон го носела ѓерданот на Дијана, кој не е виден во јавноста по нејзината смрт

ПРИНЦЕЗАТА ОД ВЕЛС Кејт Мидлтон ги воодушеви обожавателите на британското кралско семејство со својата модна комбинација во која пристигна на наградите Earthshot 2022 во Бостон. Таа носеше зелен фустан со долги ракави, со отворени раменици од Solace London, кој го позајмила од платформата за изнајмување Hurr, пишува Page Six. View …

Повеќе »

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е поинаку, па снаите и свекрвите добро се согласуваат. Советничката за парови, Леслин Кантнер, објаснила како да се биде совршена свекрва која ќе има најубав однос со синот и снаата. – Прво – никогаш не го …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Младоженецот ја исфрлил НЕВЕСТАТА ОД СВАДБА: Мајка му направила СКАНДАЛ, а кога му ги упатила овие СТРАШНИ ЗБОРОВИ, се’ било готово!

Веќе е познато дека свекрвите и золвите можат да направат пекол од животот на брачниот пар. Меѓутоа, една идна свекрва воопшто не му дозволила на својот миленик да стапи во брачна врска со неговата свршеница. Имено, на една свадба во Тунис, гордите невеста и младоженецот уживале во големиот ден што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХАОС – СВАДБА ОД СОНИШТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ПЕКОЛ: Свекрвата ја нападнала невестата, па ја изнеле од свадбата, а младоженецот ПЛАЧЕЛ како дожд!

Многу девојки сонуваат за својата венчавка уште од мали нозе и моментот кога во голем бел фустан одат по патеката до нивниот принц.Тој сон го имала и Британи, која се подготвувала за својата венчавка во 2014. година.Сепак, не испаднало сè како што очекувала. Појавувајќи се на „Мојата голерма ромска свадба“ …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ потекнало од дворот – „СВЕКРВАТА ОД ПЕКОЛОТ“ РЕЧИСИ ГО УНИШТИЛА БРАКОТ НА КЕЈТ МИДЛТОН: Некогаш најпознатата љубовница ги открила сите афери на принцот Вилијам!

Денеска имаат еден од најхармоничните бракови, како што се чини, но на почетокот нивната врска била многу бурна! Имено, како што се коментирало, токму лицето од дворот открило дека принцот Вилијам навистина не и бил верен на Кејт Мидлтон! Во минатото се зборувало и пишувало за неговите наводни измами. Го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Андријана Јаневска: За почетоците со музиката до денес, за бракот и семејството, за загубата на мајка си, моторот како страст, шахот како пасија и уште еден куп…

„Се вљубив во него оти стално ме засмејуваше, а така е и денес. Тој е 15 години постар од мене, ама тоа никогаш не ни ги менува работите” Андријана Јаневска повеќе од 20 години е на музичката сцена. Кога првпат настапи на Скопскиот фестивал во ’98 не ни мислела дека …

Повеќе »

СВЕКРВАТА ВЕ НЕРВИРА? Еве како да поставите ЈАСНИ граници и да поработите на вашиот однос

Многу жени доживуваат лош однос со својата свекрва А кога ќе се случи такво нешто, односот меѓу бабите и дедовците и нивните внуци многу трпи. Причината зошто свекорот и свекрвата обично не создаваат убав однос со жената на синот е неприфаќањето. Тие имаат проблеми да го примат овој нов член …

Повеќе »

ЖЕНАТА ПОЛУДЕЛА ПОРАДИ НЕГОВАТА ОДЛУКА – НЕ ПРЕЧЕТЕ ДОКОЛКУ НЕ САКАТЕ ДА ВИДИТЕ КАКО ИМАМ С*КС СО ВАШИОТ СИН! Оставила ИСКРЕНА порака на свекрвата: Нивниот брак сега е ХАОС!

На сите им се случило барем еднаш некој да го прекине среде „акцијата“ во кревет, а што ако тоа се случува редовно и тоа е последната личност на која би сакале да и објасните што правите во тој момент? Слична ситуација опишал еден човек на Редит, а неговата сопруга и …

Повеќе »