Tag Archives: сатурн

ПРИСТИГНУВА НАЈВАЖНИОТ АСТРО ПЕРИОД ВО 2021 ГОДИНА: Се што е старо ќе се урне!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Време е за нови почетоци Астролошките „квадрати“ се познати по тоа што создаваат тензија помеѓу две точки – и со оваа вклучувајќи го Сатурн, планетата на правила и граници …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денес не чека спектакл на небото: После 800. години ќе ја видиме „божиќната ѕвезда“

„Божиќната sвезда“ на небото ќе се појави на 21 декември, феномен што не е виден веќе 800 години. Така се нарекува заради својот изглед, но „божиќната ѕвезда“ всушност не е sвезда, туку феномен предизвикан од спојот на Сатурн и Јупитер. „На небото на 21 декември 2020 година, на зимската краткоденица, …

Повеќе »