Tag Archives: сара хардинг

(ФОТО) Сара Хардинг починала од рак на града – нејзините мемоари ја ледат крвта во вените…

Во своите мемоари „Hear Me Out“, објавени во март, Сара Хардинг откри шокантни детали за нејзината борба против ракот на дојката. Сара Хардинг, членка на популарната англо-ирска поп група „Girls Aloud“, починала во неделата наутро по борбата со ракот на дојката. Нејзината мајка ја извести јавноста за смртта на пејачката …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната пејачка е болна од рак: „Поради пандемијата одложував да одам на лекар – сега е доцна!“

Пејачката на британскиот бенд Girls Girls Aloud, Сара Хардинг, минатата година сподели со своите следбеници дека страда од рак на дојка, а сега во своите мемоари Hear Me Out таа опиша некои од најтешките моменти во текот на нејзината борба со оваа малигна болест. „Докторот ми рече пред неколку месеци …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Хардинг во потресна објава: „Имам рак на дојка!“

Пејачката Сара Хардинг, поранешна членка на групата „Girls Aloud“, по долга пауза се вратила на социјалните мрежи, со шокантни вести – во моментов се соочува со рак на дојка, кој, како што рекла, се шири сè повеќе. „Здраво на сите, се надевам дека сте добро и безбедно во овие неизвесни …

Повеќе »