Tag Archives: сан диего

(ВИДЕО) ШОК ВО ВОДЕНИОТ ПАРК! ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ОД БАЗЕН! Тренерот исчезнал под вода кога го грабнал китот УБИЕЦ!

Во познатиот воден парк Sea World во Сан Диего, за време на шоу за посетители, кит убиец нападнал тренер пред запрепастената публика и го однел на непланирано подводно возење. На самиот почеток на ова вознемирувачко видео, во десниот дел од екранот, тренерот скока во водата од грбот на китот и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛУЧАЈ КОЈ ЈА ПОТРЕСЕ КАЛИФОРНИЈА – СКОКНАЛА ВО СМРТ СО СИНОТ ВО РАЦЕ: Пред трагедијата барала начини да се самоубие, барала од партнерот да им пресуди на неа и на детето

Партнерот на една жена од Калифорнија која скокнала во смрт од стадионот во Сан Диего додека го држела својот двегодишен син, рекол дека нејзиното убиство-самоубиство било „многу намерно и многу планирано“. Forty-year-old Raquel Wilkins and her 2-year-old son Denzel Browning-Wilkins fell from the dining area in the 300 concourse of …

Повеќе »

(ВИДЕО) Симон Трпчески го крена Сан Диего на нозе

Македонскиот виртуоз на пијано, Симон Трпчески, имаше концерт во Сан Диего… После изведбата на Piano Concerto no.1 од Чајковски со San Diego Symphony и Маестро Edo de Waart, во прекрасната сала на Rady Shell at Jacobs Park, во Сан Диего публиката едноставно стана и со овации го награди музицирањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Собрале 65.000 долари бакшиш за келнер кој одбил да послужи безобразна жена

ЖЕНА, која јавно го прозвала келнерот, кој одбил да ја послужи бидејќи не носелс маска, веројатно не очекувалс дека ќе му направи голема услуга. Имено, Амбер Лин Жилс од Сан Диего објавила пост на Фејсбук во која таа прозива келнер во „Старбакс“ затоа што одбил да и полужи пијалок затоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПРИЗОР ОД БАЗЕН: Тренерот исчезнал под вода откако го грабнал КИТ УБИЕЦ!

Во познатиот аквапарк „Sea World“во Сан Диего, кит убиец, пред шокираната публика го нападнал тренерот и го повел на непланирано возење – под вода. На самиот почеток на видеото, во десниот долен агол, тренерот скока во вода од грбот на китот убиец. Почнува да плива кон работ на базенот, а …

Повеќе »