Tag Archives: санремо

(ВИДЕО) Најлуд настап во историјата на Санремо: Погледнете ја изведбата на Ибрахимовиќ и Михајловиќ!

Она што со денови се најавуваше во Италија, се случи синоќа. Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ пееја на еден од најстарите музички фестивали во светот – Санремо. Двајцата го испеаја познатиот хит „Io vagabondo“ со помош на две пејачки. Ибрахимовиќ и Михајловиќ не се првите луѓе од светот на фудбалот …

Повеќе »

САН РЕМО – Ибрахимовиќ за време на музичкиот фестивал на тренинзи ќе оди со хелихоптер

Златан ќе биде присутен на Санремо во текот на четирите фестивалски дена и тој со хеликоптер ќе оди да ги исполнува клупските обврски таа недела Како што беше најавено пред неколку месеци, асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) ќе настапи на Санремо! Ибрахимовиќ во Сан Ремо ќе се појави на …

Повеќе »