Tag Archives: сандали

(Рецепт) Совршен пилинг за стапала кој можете и’ сами да го направите

Времето за сандали и голи нозе се ближи, што значи дека е вистинско време да ја поправите задебелената кожа на петиците. Добрата работа е што за тоа не ви треба секогаш козметичар, туку можете сами да направите домашен пилинг за стапала. Масло од кантарион Груба кожа на стапалата која се …

Повеќе »

(ФОТО) „ГРДИ“ сандали кои ова лето ќе ги носат сите „помодарки“

Како по правило, трендовски обувки што ги делат мислењата се појавуваат секое лето – некои се воодушевени од моделот, додека за други се грди. Папучите на Bottega Veneta се хит во најава, но многумина нема да ги сакаат. Се чини дека што и да создаде Даниел Ли, креативниот директор на …

Повеќе »

(ФОТО) „ВОГ“: Модели на сандали кои најмногу ќе се носат ова лето

Времето наскоро ќе се стабилизира, па повторно ќе скокнеме во сандали и ќе заборавиме на другите чевли. Секоја сезона ни носи нови трендови, а списанието „Вог“ има предлози за летото. Потоплото време со себе носи потреба за пар (или два) цврсти летни сандали. Можеби ги ставивте вашите омилени модели на …

Повеќе »

(ФОТО) Вредат секој денар: Сандали кои никогаш не излегуваат од мода

Со сандалите со каивче околу зглобот и подебели потпетици, нема да згрешите. Тие се носат од сезона во сезона и нема сомнение дека ќе бидат популарни долго време. Затоа вреди да ги набавите. Се чини дека сандалите со полна потпетица и каивче околу зглобот станаа едно од оние вечни парчиња …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот на високите потпетици порачува:„Ова е единствениот модел на сандали кој ќе ви биде потребен ова лето!“

Маноло Блахник, некрунисан крал на високите потпетици и познат дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Јасно ви е, станува збор за елеганција и екстраваганција! Човек чие име се изговара со голема почит во светот на модата и чии чевли се крајниот знак на престиж и …

Повеќе »

(ФОТО) 8. најголеми трендови на чевли за оваа сезона: Враќање на стар врв!

Возбудата е на ниво, правиме комбинации во главите, повторно бараме инспирација во уличен стил и размислуваме за тоа кои чевли се први на нашата листа на желби (и дали можеме да рециклираме некои од минатото лето)… Ова се сите важни трендови за лето 2020. година кои ќе ви помогнат да …

Повеќе »

(ФОТО) ГРДИ СЕ, но сите ќе ги носат овие сандали затоа што се УДОБНИ!

Многу жени се очајни за трендот на сандали оваа година. „Гладијаторките“ ќе бидат задолжителен дел од гардеробата, како и апостолки и секако платформите што ќе „владеат“ и ова лето. Ова ќе биде уникатно лето во сè, дури и фактот дека веќе не е срам да се носат сандали со оптоварување! …

Повеќе »