Tag Archives: само игри и шеги

Починал Бојси од серијата „Само игри и шеги“

Актерот Џон Шалис починал на 80 -годишна возраст, пренесува Mirror. Џон е познат по улогата на Бојси во популарната серија „Само игри и шеги“. Џон починал мирно во сон по долга борба со ракот, потврдило неговото семејство. „Со тешко срце ви носиме тажни вести: нашиот драг пријател, но и вашиот, …

Повеќе »