Tag Archives: самохран татко

(ФОТО) Ѕвездата на „Супермен“ се откажа од својата филмска кариера за да сам го одгледува својот син

УЖИВАМЕ кога гледаме суперхерои на екранот, а понекогаш и’ луѓето што ги обожаваме излегуваат како вистински херои и во реалниот живот. Еден од нив е Дин Кејн, најпознат по улогата на Супермен во ТВ серијата „Лоис и Кларк: Новите авантури на Супермен“ од 1993. година. Кејн е самохран татко кој …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата не го исклучила Фејсбук, сопругот дознал страшна вистина: Јас сум тој што ринта, а таа „ми набива рогови!“

Па со колку од нив ме изневери? За Сет Мегу (33) од Валдоста во САД, светот се срушил за миг. Сè во што верувал се распаднало како кула од песок на ветрот. Сфатил дека неговото идилично семејство е само лага. Имено, една вечер видел вклучен компјутер со отворен Фејсбук профил …

Повеќе »

(ФОТО) Родила тројки а после 10. дена ПОЧИНАЛА: Сопругот останал сам со пет деца а потоа ја дознал БОЛНАТА вистина!

Само 10. дена по раѓањето на чудесните тројки, нивниот живот се променил во момент Кога Каси и Џои од Канзас Сити се запознале и се заљубиле, помислиле дека цел живот е пред нив. Во 2015 година дознале дека ќе добијат тројки. Тоа значело дека ќе имаат пет деца затоа што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА МЛАД ТАТКО – „Кога нашиот син се роди, сопругата не можеше да поднесе што има Даунов синдром. Си замина а јас останав!“

„Во ниту еден момент не помислив да го напуштам мојот син, тоа би било навистина нехумано. Со сопругата наскоро се разделивме, и започнав нов живот како самохран татко на ‘сончево’ дете“, вели тој Евгениј Анисимов (33) од Русија не можел да замисли да го остави своето дете во сиропиталиште како …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД – И ГО ЗЕМАЛ ТЕЛЕФОНОТ НА СОПРУГАТА И СЕ ШОКИРАЛ! “Веднаш ја оставив и сега сум самохран татко на четири деца!“

“За десет години, колку што минавме во брак, никогаш не сме се лажеле еден со друг за ништо. Ниту сме си кажале бели лаги. Не, ние го базиравме нашиот брак на чесност по секоја цена. И тогаш ги открив тајниот живот и срцето на жена ми. Јас сум скршен”. Вака …

Повеќе »

(ФОТО) „Ќе ви се истопи срцето“:Самохран татко нацртал како изгледа одгледување дете!

Секој родител барем еднаш помислил дека времето трае покусо отколку трепнување на окото. Понекогаш ви се чини дека вашето дете пораснало во секунда, а знаењето и вештините кои денес ги усвоило уште вчера се чинеле далеку со светлосни години. Токму поради тоа родителите прават фотографии за да документираат драгоцени моменти …

Повеќе »