Tag Archives: ротквичка

ЧУДО ОД ЗЕЛЕНЧУК! Знаете ли што една РОТКВИЦА може да направи за вашето тело

Дефинитивно треба да биде на трпезариската маса. Ако сте се прашувале што е тоа што ве спречува да настинете, да ги покрене успорените црева, а истовремено ве освежува, вистинскиот одговор е ротквицата. Откријте кои се нејзините придобивки: 1. Заштитник на телото Ротквицата (лат. Raphanus sativus) потекнува од Азија, каде што …

Повеќе »

ЈА ИМА НА СЕКОЈ ПАЗАР, ЕФТИНА Е И ПРАВИ ЧУДА ЗА СРЦЕТО И БУБРЕЗИТЕ: Го намалува и притисокот а и лекарите ја препорачуваат!

Не само што е добра за здравјето, туку има и многу малку калории, поради што е одличен сојузник во борбата против вишокот килограми. На пазарите ја има, чини многу малку и прави чуда за здравјето. Станува збор за ротквица! Оваа храна е неправедно запоставена поради силниот вкус и токму нејзината …

Повеќе »