Tag Archives: росана дејвисон

ПОЗНАТАТА МИС РОДИЛА ДЕТЕ ПО 14 СПОНТАНИ АБОРТУСИ! И кажале дека поради ОВА никогаш нема да може да забремени, а потоа се случило ЧУДО!

Ирската манекенка Росана Дејвисон беше Мис на светот во 2003. година. Таа денес е среќна и горда мајка на три деца, но самиот пат до мајчинството не и бил нималку лесен и едноставен. Таа и нејзиниот сопруг Веса Квике ги добија близнаците Хуго и Оскар пред две години, додека нивното …

Повеќе »

ЖЕЛБА И УПОРНОСТ – После 14. спонтани абортуси бившата Мис на светот родила близнаци!

Поранешната Мис на светот Росана Дејвисон родила идентични близнаци откако имала 14. спонтани абортуси. Манекенката (36) и нејзиниот сопруг Весли Квирк сега имаат три деца. Двојката претходно ја добила ќерката Софија, а близнаците се именувани Хуго и Оскар. Розана на својот Инстаграм профил сподели фотографија со близнаците и нејзиниот сопруг. …

Повеќе »