Tag Archives: рони вуд

(ФОТО) ПОСРЕЌНИ ОД БИЛО КОГА – Тој има 72, а таа 41. година и заедно одгледуваат близначки: Рони Вуд поради нив се откажал од дрога и алкохол!

Рони Вуд и сопругата Сали прв пат се сретнале пред 10. години додека тој бил во брак со друга жена, а иако никој не мислел дека поради разликата во години нивната врска ќе успее, тие го докажуваат спротивното… Рони Вуд и сопругата Сали се венчале во декември 2012. година после …

Повеќе »