Tag Archives: родилка

(ВИДЕО) Се нашминкала за време на породувањето, па напишала: „Отворена сум 10. см.“ 

Породувањето бара многу подготовка, а за повеќето жени физичкиот изглед е последното нешто за време на него. Меѓутоа, тоа не е случај со една мајка. Подготовките за нејзиното пораѓање вклучувале дотерување и шминкање, а оваа мајка на Тикток објавила видео од подготовките. „Отворена сум 10. сантиметри. Секако дека морав да …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДАВСТВО ВО ВРЕМЕ НА ЗАКЛУЧУВАЊЕ ОД КОРОНА ВИРУС – Додека била во породилиште дечкото побегнал со нејзината мајка

Новопечената мајка Џес Елдриџ се вратила од болницата со своето бебе и открила дека нејзиното момче побегнало заедно со нејзината мајка. Џес (24) била предадена од партнерот Рајан Шелтон (29). Додека била бремена, тие, во заклучувањето, живееле заедно со нејзината мајка Џорџина и нејзиниот сопруг Ерик. Бидејќи голем број епидемиолошки …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакате да се ослободите од стомачето после породувањето? Еве кои вежби би можеле да помогнат!

Ослободеувањето од стомачето по породувањето е многу тешко за многу жени. Иако килограмите паѓаат, се чини дека маснотиите во долниот дел на стомакот не се отстрануваат. Постојат вежби кои се покажаа многу ефикасни за оваа намена. Овластениот инструктор за фитнес после породувањето @fit_mom_healthy редовно објавува идеи на TikTok кои им …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК СНИМКА ОД БОЛНИЦА: Се породила жена заразена со коронавирус – лекарите во заштитни одела!

Во јавност се појави снимката од кинеска болница во провинцијата Хубеи, а на која се гледа жена, 28. години,која се породила а за која постои сомнение дека е заразена со коронавирус. Доенчето веднаш било однесено на понатамошно испитување. Лекарите биле во заштитни костуми. Welcome to the world little one! A …

Повеќе »