Tag Archives: роб

(ФОТО) Свадбени фотографии од овој пар разбесниле многумина: „Најодвратни на сите времиња“

Фотографиите од венчавката на непознатата двојка се проширија на социјалните мрежи, а необичната тема на венчавката разбеснила многумина. Имено, младенците позирале како робосопственичка и роб на плантажа, а тој дури имал и окови на рацете. Mfers did a wedding shoot with a slave theme. pic.twitter.com/VRiNVZC59N — “LUCKY” (@EightyLou) July 21, …

Повеќе »

Хорор во Хрватска: Уапсен бидејќи 28. години држел роб

Се сомнева дека од 1993. до јуни 2021. година, осомничениот физички го малтретирал 66-годишниот маж на неговата фарма, искористувајќи ги тешките семејни околности и животните околности и го присилувал на секојдневна тешка физичка работа. Припадници на Службата за криминалистичка полиција завршиле со кривичната истрага против 65-годишен осомничен од областа Копривница-округ …

Повеќе »