Tag Archives: ризична група

СТРУЧЊАЦИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Еве зошто корона вирусот „ги коси“ лицата со вишок килограми

Луѓето со прекумерна телесна тежина се повеќе склони кон инфекции, бидејќи масното ткиво, како воспалителен процес, го нарушува нивниот имунитет. Голем број пациенти кои починале од вирусот на корона биле дебели и, следствено, дијабетичари, предупредувале членовите на кризниот персонал, додека оние кои ја лекуваат оваа болест објаснуваат дека луѓето со …

Повеќе »

Тренер на бундеслигаш поради паста за заби го пропушта првиот натпревар од продолжување на сезоната

Тренерот на германската прволигаш, Аугсбург, Хајко Херлих, нема да биде присутен во сабота во првиот натпревар од продолжението на сезоната со својот клуб затоа што го напуштил хотелот да купи паста за заби и со тоа ги прекршил правилата за карантин. Херлих требаше да го направи своето тренерско деби во …

Повеќе »

ПРОГОВОРИЛ СОПРУГОТ НА ЗАРАЗЕНАТА ПОП ЅВЕЗДА: Корона вирусот на Пинк и ги нападнал белите дробови!

Сопругот на пејачката Пинк (40), Кери Харт (44) раскажал детали за борбата на неговата сопруга и синот Џејмс (3) со коронавирусот. Според мотоциклистот, момчето е доказ дека никој не е имун на пандемијата. Тој имал посилни симптоми од неговата мајка, но за среќа и сега и двајцата се добри. View …

Повеќе »