Tag Archives: ретка раса

(ВИДЕО) НАЈСКАПО куче на светот: Кученце продадено за 2. милиони долари! Најскапото куче на светот, достигна неверојатна цена. Најскапото куче на светот е кученце од тибетски мастиф, кое беше продадено во Кина за неверојатни 2 милиони долари. Некои раси секогаш ќе бидат поскапи, но ова е неверојатна цена. Кучето го …

Повеќе »

(ФОТО) ЛУКСУЗЕН ДОМАШЕН МИЛЕНИК – Најскапото куче на светот чини скоро два милиони долари

Златниот тибетски мастиф станал симбол на престиж… Златниот тибетски мастиф станал симбол на престиж и важи за најскапо куче ан светот. Цената на оваа тибетска дога, како што ја нарекуваат, се искачува на неверојатни милиони долари. Тибетскиот мастиф го држи рекордот за најскапиот куче продадено на сите времиња. Пред неколку …

Повеќе »