Tag Archives: ресторани

(ФОТО) Кејти Холмс ја потврдила врската со осум години помладиот готвач

Кејти Холмс, која има неуспешен брак со актерот Том Круз, но и долгогодишна тајна врска со Џејми Фокс, има нова љубов. View this post on Instagram Katie Holmes was spotted passionately embracing 33yr old Chef Emilio Vitolo Jr. #katieholmes #nyc #bigapple #kissing #Chef #EmilioVitolo #passion #embrace Source : Twitter A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Холанѓаните се снашле: Во рестораните тестираат нов начин на послужување на гостите

„Парола, снајди се“, вака може да се опише сегашната состојба на угостителите низ целиот свет заради пандемијата на коронавирус. Но, холандските угостители успеаа. Тие веќе започнаа со тестирање на нови начини за услужување на гостите во угостителските занаети во „стакленици“. Еден ресторан во Амстердам прима гости во одделни стаклени куќички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголем тропски воден парк во Европа во кој можете да се капете 365. дена во годината

Со паркот доминира дождлива шума која се протега на 10.000 квадратни метри, а во која се засадени 50.000 билки. Таа е дом и за разни тропски животни како фламинга, пауни и црвено-сини папагали… На 50. километри од Берлин во бивш воздухопловен хангар се сместил најголемиот тропски воден парк во Европа.  …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот Ален Зифовски во Америка стартуваше со проектот „Најдобри Ресторани Во Њу Џерси“!

Не сите Македонци кои се иселуваат во земјите каде одлучуваат да го продолжат животот се бават со секојдневните стандардни работи, а еден од нив е Ален… Ален Зифовски после неколку години во Америка започна со снимање на емисијата „Најдобри Ресторани во Њу Џерси“ (New Jersey) а наскоро и во Њу …

Повеќе »