Tag Archives: ресторани

(ФОТО) Најзгодната жена на светот покажала зошто е кралица на стилот!

Американската манекенка и инфлуенсерка Оливија Кулпо без причина не ја следат скоро пет милиони луѓе на Инстаграм. Поранешната Мис Универзум и влијателен моден инфлуенсер, елегантна, модерна и нежна со доволна доза на сексапил, Оливија Кулпо не престанува да ги маѓепсува и’ мажите и’ жените. Магазинот „Максим“ ја прогласи за најубава …

Повеќе »

ВО ДУБАИ – Рестораните на вакцинираните им нудат попусти: Првата доза – 10%, за втората – 20%!

Три ресторани во Дубаи им нудат попусти на гостите вакцинирани против коронавирус, објавено е на социјалните мрежи во време кога емиратот ја забавува вакцинацијата поради доцнењето во испораката на вакцината Фајзер/Бионтек. Во Дубаи се отворија рестораните, хотелите и продавниците, што повторно ги отвори границите за туристите да го оживеат овој …

Повеќе »

Во Москва строги мерки поради епидемијата на корона: За новогодишната ноќ сите ресторани ќе бидат затворени

На новогодишната ноќ сите ресторани во Москва ќе бидат затворени, изјави шефот на Одделот за трговија и услуги на рускиот главен град, Алексеј Немерјук. „Новата година ќе дојде, нема да исчезне никаде, ќе се појави на 31. декември, но за жал, очигледно, во нешто поскромен формат. Повеќето ресторани нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Крв, пукање, паника: Потресни сцени од окупираната Виена

Во Виена синоќа се случија шест терористички напади, на различни локации во градот. Според австриската полиција, неколку лица биле убиени, а 15. биле тешко повредени. Еден напаѓач „се разнел“ додека трагал по преостанатите напаѓачи. Силни полициски сили ја опколија цела Виена. Според градоначалникот на Виена, Михаел Лудвиг, по состанокот на …

Повеќе »

(ФОТО) ДУША ОД ЧОВЕК – Џон Бон Џови е човек со големо срце: Еве како секој ден им помага на луѓето!

Негова цел е да се прекине ланецот на сиромаштија… Џон Бон Џови е популарен пејач, глумец, политички активист и голем хуманитарец. Неодамна отворил два ресторани во кои луѓето кои се гладни, а немаат пари, можат да добијат бесплатен оброк. „Сите се добредојдени на нашата маса“ „Soul Kitchen“ е името на …

Повеќе »

(ФОТО) Кејти Холмс ја потврдила врската со осум години помладиот готвач

Кејти Холмс, која има неуспешен брак со актерот Том Круз, но и долгогодишна тајна врска со Џејми Фокс, има нова љубов. View this post on Instagram Katie Holmes was spotted passionately embracing 33yr old Chef Emilio Vitolo Jr. #katieholmes #nyc #bigapple #kissing #Chef #EmilioVitolo #passion #embrace Source : Twitter A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Холанѓаните се снашле: Во рестораните тестираат нов начин на послужување на гостите

„Парола, снајди се“, вака може да се опише сегашната состојба на угостителите низ целиот свет заради пандемијата на коронавирус. Но, холандските угостители успеаа. Тие веќе започнаа со тестирање на нови начини за услужување на гостите во угостителските занаети во „стакленици“. Еден ресторан во Амстердам прима гости во одделни стаклени куќички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголем тропски воден парк во Европа во кој можете да се капете 365. дена во годината

Со паркот доминира дождлива шума која се протега на 10.000 квадратни метри, а во која се засадени 50.000 билки. Таа е дом и за разни тропски животни како фламинга, пауни и црвено-сини папагали… На 50. километри од Берлин во бивш воздухопловен хангар се сместил најголемиот тропски воден парк во Европа.  …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот Ален Зифовски во Америка стартуваше со проектот „Најдобри Ресторани Во Њу Џерси“!

Не сите Македонци кои се иселуваат во земјите каде одлучуваат да го продолжат животот се бават со секојдневните стандардни работи, а еден од нив е Ален… Ален Зифовски после неколку години во Америка започна со снимање на емисијата „Најдобри Ресторани во Њу Џерси“ (New Jersey) а наскоро и во Њу …

Повеќе »