Tag Archives: репрезентативец

ИСЧЕЗНАЛ РОМАНСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ: Се задолжил кај лихвари, па немал да враќа

НЕРЕАЛНИ вести доаѓаат од Романија. Поранешниот репрезентативец Банел Николица исчезнал и му се губи секаква трага, јавуваат локалните медиуми. Наводно, Николица морал да ја напушти Романија, а тамошните медиуми напоменуваат дека се сокрил од Лихварите откако му позајмиле 100.000 евра кои не можел да им ги врати. Поранешниот фудбалер на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Аргентински фудбалер ја претепал девојката: „Ме удираше и влечеше по подот!“

Аргентинката Морела Де Лас Херас го обвинила аргентинскиот фудбалер Џонатан Кристалдо за физички напад. До инцидентот помеѓу Морела и 30. годишниот бивш аргентински репрезентативец дошло во неделата наутро. Морела тврди дека Кристалдо од чист мир ја удрил со шака по главата, дека потоа ја влечел по подот на кујната додека …

Повеќе »