Tag Archives: репортер

(ВИДЕО) Новинар на CBS зборувал во живо кога Киев се стресол: „Што е ова по ѓаволите?“

Во текот на ноќта во Киев одекнувале експлозии, а една се случи токму кога новинарот на Си-Би-Ес Чарли д’Агата се јавувал во програма. Откако небото се осветлило зад него, а потоа одекнала експлозија, д’Агата не го криел изненадувањето. „Што е ова, по ѓаволите? Не сум доживеал вакво нешто досега. Изгледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искусниот воен репортер во солзи: Се вклучил во живо од Киев за BBC

Новинарот на Би-Би-Си, Клајв Мири, пуштил солзи додека известувал за руската инвазија на Украина. Тој во живо известувал од Киев за BBC News во 22. часот пред манастирот Св. Михаела, а при повикот се слушнале и детонации и сирени. Тој им порачал на гледачите дека „се водат жестоки битки“ и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката на репортерот станала вирална поради она што го правел додека известувал

Американскиот репортер Виктор Вилијамс станал хит на Твитер откако неговата репортажа се емитувала на вестите на локалната телевизија во Детроит. Виктор се одлучил за малку поинаков пристап во известувањето, па снимил репортажа во новоотворениот скејт парк во Детроит. Притоа, тој кружел по скејтборд паркот и зборувал за бесплатни часови по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕСМЕТКА СО МЕТЕОРОЛОГ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Американец во лице му рекол на новинарот што мисли за неговото известување!

БЕСЕН Американец го нападна новинарот на Ен-Би-Си, Шекил Брустер, кој известувал за времето и за тропската бура Ида во крајбрежниот Мисисипи. Брустер известувал во живо од Галфпорт кога бел камионет паркирал зад него, а човекот скокнал и истрчал кон него. Неколку моменти подоцна, човекот му се внел во лицето на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Репортер се јавувал во живо додека минувал ураганот Лаура – гледачите преплашени!

Репортерот на NBC News, Џеј Греј известувал во живо на утринското шоу „Добро утро, Британијо“ за ураганот Лаура што дивее во САД, а снимките од неговото јавување ги исплашиле некои гледачи. Џеј известувал за состојбата во езерото Чарлс, Луизијана и во еден момент ветрот скоро го оддувал. „Сега е малку …

Повеќе »