Tag Archives: релации

ПАДНАЛА ПОКРАЈ ГРОБОТ ДОДЕКА ТАТКО И ГО СПУШТАЛЕ ВО ГРОБНИЦАТА: Познатиот музичар проговорил за СТРАШНАТА семејна трагедија!

Ирскиот музичар Боно Вокс (62), чие вистинско име е Пол Дејвид Хјусон, ја изгубил својата мајка како 14-годишно момче и не сака да зборува за таа семејна трагедија. Не само тоа, тој досега никогаш јавно не зборувал за настанот, туку се чини дека решил дека е време да пушти надвор …

Повеќе »

Дали сте слушнале за „СТЕШИНГ“: Најновиот термин за запознавање што одговара на ситуацијата што се’ почесто се случува во врските

Потребата да се крие партнерот и можните причини за криење станаа предмет на истражување Влегувањето во сериозна врска е нова фаза во животот на секого, но може да донесе и разни компликации. Покрај убавата страна и емоциите како возбуда, радост и љубов, понекогаш може да има и голем страв од …

Повеќе »

Татко го слушнал разговорот помеѓу новата сопруга и синот и ја откажал прославата на Денот на мајката

ЗДРАВИ граници се многу важни во романтичните и семејните односи. Ако ги нема, некој може да ни наштети, макар и ненамерно. Тато, кој се претставува како Фред Вокер, на Редит проговорил за ситуацијата во која се нашол. Од првиот брак има 13-годишен син, кој е интровертен (со повлечен карактер). Неодамна …

Повеќе »

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Мажите би сакале жените да ги знаат овие работи

Машко-женските односи се неисцрпна тема на размислување Отсекогаш постоела дилема за тоа кој пол е потешко да се разбере и објасни? Некои тврдат дека жените се, додека некои сметаат дека мажите се тие кои имаат променливо однесување. Но, секој е приказна за себе, а генерализациите и предрасудите можат да не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка опишала како изгледа СОСТАНОК кога си РАЗВЕДЕНА МАЈКА: Мажите ме посрамуваат…

Кога Сара Хени за прв пат споделила негативно искуство од Тиндер на својот TikTok, кога маж ја навредувал поради нејзиниот изглед на телото, мислела дека тоа е уникатен случај… Нејзиното видео за кратко време стана вирално, а потоа сфатила дека не е сама. Има многу жени, разведени мајки како неа, …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа баба излегува само со помлади мажи – причина: „Ми даваат нешто што моите врсници не можат“

62-годишната Галоп е во врска со помлади мажи и по неколку години, а доколку тие „продолжат понатаму“ и се оженат за врсници, големи се шансите браковите да им пропаднат, а потоа, вели таа, ќе и се вратат… Иако често слушаме од луѓе чии партнери се многу помлади или постари од …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци се премногу лоши во врските

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои луѓе едноставно не знаат како да одржуваат здрава и долготрајна врска и можеби би им било подобро да бидат сами, барем ако се верува на астрологијата. На овие …

Повеќе »

КОГА ЌЕ СЕ ОЖЕНИШ СО РАЗВЕДЕНА ЖЕНА СО ДЕТЕ ПРИДРЖУВАЈТЕ СЕ ДО ЕДНО ПРАВИЛО: „Еве што ми се случи мене!“

Грижата за „туѓото“ дете е многу благородна и храбра, но и предизвикувачка Сведоци сме на чести разводи – речиси секој втор брак се распаѓа, така што се повеќе имаме брачни парови со деца од претходните бракови. Грижата за „туѓото“ дете е многу благородна и храбра, но и предизвикувачка. Го споделуваме …

Повеќе »

4. РАБОТИ КОИ МАЖИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА И ГИ ПРОСТАТ НА ЖЕНАТА: Преку ова не преминуваат!

Можеби тој ве сака толку многу што би го дал својот живот за вас, но ако го правите ова – ќе паднете во неговите очи Повеќето мажи никогаш нема да ги пребродат овие 4 работи, без разлика колку ве сакаат: 1. ПРЕДАВСТВО – Има работи што мажот не ги простува, …

Повеќе »