Tag Archives: релаксација

7. работи што треба да ги направите ако цел на работа седите!

Редовното одење може да помогне во ублажување на симптомите на анксиозност и депресија. Одењето ви нуди придобивки за физичкото здравје, а во исто време ја подобрува вашата емоционална благосостојба. Долготрајното седење може да предизвика различни негативни последици по здравјето, вклучувајќи рак, срцеви заболувања… Неодамнешната студија објавена во списанието Sport Sciences …

Повеќе »

(ФОТО) КЕТИ ПЕРИ: Со „стомак до заби“ ужива на плажа!

Пејачката Кети Пери во март годинава објави дека е бремена со актерот Орландо Блум. Таа на фановите тоа им го соопшти со новата песна „Never Worn White“ каде на последната сцена позираше во полушроѕирен фустан со рацете на стомакот. Во текстот на песната, пејачката се обратила до својот свршеник на …

Повеќе »

(ВИДО+ФОТО) БЕРЕЛЕ ПЕЧУРКИ И СИТНО ОВОШЈЕ: Зошто сибирскиот одмор на Путин во друштво на министерот за одбрана корисниците на социјалните мрежи ги потсетува на познатиот филм за геј каубојците?

Рускиот претседател Владимир Путин решил својот 67 роденден да го прослави во дивината, далеку од бурната цивилизација и државните обврски. Комбинирајќи пријатно со корисно, Путин својата роденденска прослава ја преселил во сибирската тајга, едно од најизолираните места во светот. Путин одморот го минува во прошетки и пешачење, а фотографиите покажуваат …

Повеќе »