Tag Archives: рекет

(ВИДЕО) Ѓоковиќ уште еднаш покажал зошто го обожуваат милиони !

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, се пласирал во третото коло на АТП турнирот во Монте Карло со победата против Филип Колшрајбер, со 2:1 во сетови. После мечот Ѓоковиќ се дружел со најмладите фанови кои на ред чекале автограм или селфи. Едно момче го замолило Шѓковиќ да …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ како папа ги поздравувал навивачите од балкон, им поделил облека и обувки…

Големата победа 6:3, 6:2, 6:3 над Рафаел Надал и седмата титула на Австралија Опен Новак Ѓоковиќ ја прославил со стотина навивачи, главно српски иселеници, кои му скандирале додека тој, како папа, им мавтал од балконот и го бакнувал пехарот. Веднаш после мечот рекетот кој остварил историски успех го фрлил на …

Повеќе »