Tag Archives: рекет

(ФОТО) ПОДАРОЦИ ЗА НЕПОЗНАТИ – БИ САКАЛЕ ДА СМЕ КАКО РЕМЕНСКИ И СО ЛУЃЕТО ОД ТЕЛЕВИЗИЈА ДА СЕ ДРУЖИМЕ КАКО И ТАА:„Се познаваме колку што и вие се познавате, од телевизија“

Во ЈО се редат личностите кои се на било каков начин поврзани со Бојан Јовановски – ака Боки 13 – за случајот „Рекет“ – од бизнисмени до пратеници…Вчера пред обвинителката Вилма Рускоска се појави и’ пратеничката Фросина Ременски која на прашањата на новинарите изнесе некои нелогичности… Бојан Јовановски, рече дека …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕПЛИВИТЕ ПРСТИЊА НА КАТЕТО: Како рекетирале со сестра и која била цариник?

Денес е тажен ден за Катица Јанева и нејзината сестра Лилјана Делиѓакова, бидејќи е погреб на нивната мајка која почина вчера наутро. Но во нивниот роден град Гевгелија се зборува за нивната заедничка акција од времето кога Лилјана била цариник на ГП Богородица… „Ката и сестра и Лилјана Делиѓакова се …

Повеќе »

(ФОТО) Македонски граѓани го молат Ларис Гаисер што побргу да објави нови материјали за „Рекет“ бидејќи тука било „сето чудо за три дена!“:ТОЈ НЕДЕЛАВА НАЈАВИ НОВИ МАТЕРИЈАЛИ!

На профилот на Гаисер на фејсбук се обраќаат многу македонски граѓани, а еден од нив напиша молба да побрза со другите докази бидејќи „кај анс секое чудо е за три дена…“ Италијанскиот новинар подготвува „нови доказни материјали“ за случајот „Рекет“ Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла …

Повеќе »

СЕ „РАЗВОДНУВА“ ЛИ СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ СО ИНЕКЦИИТЕ ЗА СМИРУВАЊЕ: Боки 13 побарал преместување на психијатрија или ќе открие круцијални докази против важни личности!

Во почетокот на собирањето докази за обвинетите во случајот „Рекет“ а по посетата на Бојан Јовановски на лекар, од познавачи на судските процеси беше наведено дека доколку Боки 13 продолжи со своето однесување и бара помош од психолот се’ може да се третира од друг агол – односно, бившиот шоумен …

Повеќе »

(ФОТО) Бојан Јовановски: „Јас сум јас а ВИЕ какви сте?“

Нема ден а да не се објави некоја „нова информација“ за Бојан Јовановски – во стилот: продолжен му е притворот, некои го нарекуваат педер (а претходно уживаат да се сликаат со него), други пренесуваат вести од странски медиуми… Но ние решивме да се вратиме две години и да ви пренесеме …

Повеќе »

(ВИДЕО) АКО ИМАТЕ „ЈАК СТОМАК“ ПРЕСЛУШАЈТЕ – Новото 27. минутно видео открива како Боки 13. го убедува Орце дека ГОЛЕМИОТ ЧОВЕК нема да прави никакви проблеми!

Ново видео со траење од 27. минути се појави од редакцијата на „Ла Верита“… Во видеото главно се слушаат разговори помеѓу Орце Камчев, Бојан Јовановски- Боки 13 и… Тие честопати го споменуваат ГОЛЕМИОТ ЧОВЕК, а во еден разговор Боки 13 го убедува Орце Камчев дека ТОЈ нема да прави проблеми, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Втор дел во „Ла Верита“ – Катица Јанева му вели на Орце Камчев: „Не се секирај се ќе биде во ред!“

Со нетрпение се очекуваше вториот дел од сторијата на италијанскиот новинар Ларис Гаисер, за весникот „Ла Верита“, за договорот помеѓу Бојан Јовановски, Миле Кичеец и Орце Камчев, но и за вмешаноста на Катица Јанева… Во многу верзии по медиумите се спомнуваа разни комбинации, но од второто виде кое го објави …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО ДА ОЧЕКУВАМЕ ДЕНЕС – „Сведок“: Катица Јанева на снимката вели „Не се секирајте, Лиле Стефанова е под моја контрола!“

Скандалот за случајот „Рекет“ ќе се проширува и ќе добие нови размери, зашто на снимката има и разговор помеѓу Катица Јанева и Боки 13, кој потврдува дека не само што Катица била мозокот на операцијата, туку тврди дека обвинителката Лиле Стефанова која ја водеше истрагата за „Империја“ е под нејзина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ларис Гајзер (италијански новинар): Снимката од Боки 13 и Миле Кичеец е само почеток за разоткривање на „Рекет“!

Италијанскиот новинар во „Ла Верита“, Ларис Гајзер, кој денеска ја објави видео снимката од случајот „Рекет“, напиша статус на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, во кој вели дека ова е само прв дел од неговата истражувачка сторија. „Денеска во ‘Ла Верита’ само првиот дел од мојата приказна, која докажува …

Повеќе »