Tag Archives: рекет

(ФОТО) НИКОЈ НЕ Е НАД ЗАКОНОТ – Започнало судењето на Р. Кели, сведочела првата „наводна жртва“: „Знаеше дека сум малолетна!“

Започнало судењето на американскиот пејач Р. Кели. Тој е обвинет за сексуален напад, рекет и поткуп, и постојано ги отфрлал обвинувањата. Со децении се соочува со обвинувања за сексуално вознемирување и злоупотреба на жени, вклучително и многу тинејџерки. Доколку биде осуден по сите точки, Р. Кели може да биде осуден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приказната за Новак, девојчето и рекетот ја добила најдобрата страна!

Новак Ѓоковиќ го оствари сонот на девојчето Иванка Ли кога во Лондон после победата во финалето на Вимблдон и го даде рекетот со кој играше,а Иванка Ли со истиот веќе тренира. По освојувањето на Вимблдон, историскиот реквизит заврши во рацете на пријатното девојче кое му направи транспарент.А, кој очигледно го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се огласило семејството на девојчето Иванка на која Новак и го подари рекетот! Девојчето го смислило транспарентот!

Новак Ѓоковиќ го обележа Ролан Гарос давајќи му рекет на момче, сега реквизитот заврши во рацете на едно девојче. Девојчето по име Иванка Ли не можело да поверува дека го добила рекетот од историскиот натпревар, во кој Новак го освои 20-от Грен слем. Новинарите на британски „Телеграф“ го пронашле семејството …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ и’ на Вимблдон усреќи млада обожавателка подарувајќи и го „победничкиот“ рекет!

Новак Ѓоковиќ усреќи малечко девојче подарувајќи и го неговиот рекет по завршувањето на финалето на Вимблдон. Забележувајќи го малечкото девојче, Ѓоковиќ ја прочитал нејзината порака – транспарент и отрчал да и го даде рекетот. Познатиот тенисер кој е поознат по своето културно и одмерено однесување и вон теренот го направи …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНАТА ПРИКАЗНА ДОБИЛА СПЕКТАКУЛАРНО ПРОДОЛЖУВАЊЕ: Се огласил таткото на малечкиот Том, кој доби рекет од Ѓоковиќ, и открил што се случило подоцна!Новак е ЧУДО!

Момчето Том, кое го привлече вниманието на јавноста во финалето на Ролан Гарос, не престанува да биде во центарот на настаните дури и’ неколку дена по завршувањето на Грен слемот. Новак по завршувањето на мечот му го даде рекетот на момчето кое цело време го бодреше од публиката, а неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ РОЛАН ГАРОС СВЕТОТ ЗБОРУВА ЗА НОВАК И МОМЧЕТО: Ѓоковиќ открил кое е детето и зошто му го подарил рекетот!

По завршувањето на финалето на Ролан Гарос, во кое Новак Ѓоковиќ триумфираше над Стефанос Циципас, се случи една од најубавите приказни во историјата на овој турнир. Најдобриот тенисер на светот на едно момче му го даде рекетот со кој ја освои 19-тата титула на Грен слем, и тој беше толку …

Повеќе »

Соопштени пресудите за „Рекет“: Боки 13 е осуден на 9, а Катица Јанева на 7. години затвор

Пресудата за предметот Рекет е објавена по шест месеци судење. На објавата на пресудата за случајот „Рекет” денеска во големата сала на Врховниот суд во Скопје присуствувал само првообвинетиот Бојан Јовановски, додека второобвинетата Катица Јанева не дошла во судот и одлуката ќе ја слушне во домашен притвор. Пресудата за предметот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Боки 13 треба да е здрав за утрешното судење: „Јас сум борец за сопствениот живот – победуваат само оние кои чесно се борат!“

Утре би требало да почне судењето за „Рекет“ на Катица Јанева, Зоран Милевски и Бојан Јовановски алијас Боки 13,но со оглед на здравствената состојба на шоуменот и поранешен „сопственик“ на 1ТВ се’ е неизвесно… Чудно е што до притворот Боки беше во совршена здравствена состојба и на својот профил на …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДАРОЦИ ЗА НЕПОЗНАТИ – БИ САКАЛЕ ДА СМЕ КАКО РЕМЕНСКИ И СО ЛУЃЕТО ОД ТЕЛЕВИЗИЈА ДА СЕ ДРУЖИМЕ КАКО И ТАА:„Се познаваме колку што и вие се познавате, од телевизија“

Во ЈО се редат личностите кои се на било каков начин поврзани со Бојан Јовановски – ака Боки 13 – за случајот „Рекет“ – од бизнисмени до пратеници…Вчера пред обвинителката Вилма Рускоска се појави и’ пратеничката Фросина Ременски која на прашањата на новинарите изнесе некои нелогичности… Бојан Јовановски, рече дека …

Повеќе »