Tag Archives: резерва

Македонија на СП во ракомет во Египет: Кој ќе ги брани црвено-жолтите бои и кога ќе играат нашите ракометари?

Короната сакаше Македонија да учествува на Светското првенство во ракомет кое се одржува во Египет… Ракометната репрезентација на Македонија сепак ќе учествува на Светското првенство кое од утре ќе се одржува во Египет. Светската ракометна федерација ја постави Македонија за прва резерва, а откако денеска Чешка и официјално го откажа …

Повеќе »

(ФОТО) СУРИ ИСЧЕЗНАЛА ОД ДОМОТ НА КЕЈТИ: Избегала кај татко и- Том Круз!

Поранешната сопруга на актерот Том Круз, 41-годишната актерка Кети Холмс од неодамна има ново момче, осум години помладиот италијански готвач Емилио Витоло Jуниор, а судејќи според фотографиите кои секојдневно го обиколуваат светот, парот е лудо вљубен и не може да престане да се „бакнува“. Но, ненадејната и голема промена, наводно, …

Повеќе »