Tag Archives: рај

(ФОТО) ПРОБЛЕМИ ВО РАЈОТ НА СОВРШЕНОТО СЕМЕЈСТВО: Неспособниот син ги обвинува родителите, никогаш нема доволно пари и моќ, дури и сопругата го презира!

Семејството Бекам сѐ уште вистински ужива во одморот, но во рајот се наѕираат проблемиСемејството Бекам е во Палм Спрингс и овој пат сите заедно заминале на појадок облечени во бело. Дејвид и Викторија биле придружувани од ќерката Харпер и синот Ромео, додека Бруклин и Круз не биле никаде на видок.Додека …

Повеќе »

Рај за роднините на функционерот? Директорот заработува три пати повеќе од премиерот, чистачката 1.200 долари…

Директорот на албанскиот фонд за развој, Дритан Аголи, заработува околу 7.000 долари месечно. Тоа е речиси три пати повеќе од премиерот Еди Рама, кој е платен околу 2.200 долари и претседателот на Албанија, Илир Мета, чија плата е 2.500 долари, пренесува Gazeta ekspres. Според последните податоци, најплатениот возач на албанскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДНА приказна на украинска докторка:„Нејзиното семејство после 72. часа дошло по телото, но ги дочекало изненадување!

Докторка од Украина, Татјана Анисимова Бјелоус, пред камера раскажала како оживеала три дена по смртта, како заминала нејзината душа и како се вратила во нејзиното тело. Д-р Татјана Анисимова Бјелоус (65), од Украина, била мртва три дена! Таа починала на операционата маса во болницата во Одеса. Нејзиното семејство дошло по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Старата тераса ја претворил во сон од соништата: Во рок од 10. дена на кровот на зградата направил РАЈ!

Глетката на оваа промена ќе ве остави без здив… Живеењето на најгорниот кат на зградата има свои предности, но и свои недостатоци. Изложеноста на дожд, сонце, ветер и снег прави материјалите побрзо да се истрошат, а терасата добива руиниран изглед. Овој човек променил сè, кога ја обновил терасата си создал …

Повеќе »

(ФОТО) РАЈ НА ЗЕМЈАТА – Езерото со црвени лотоси одзема здив

Езерото секојдневно се користи за риболов, собирање полжави и стебленца на лотос, кои ги користат за подготовка на оброци На северо-истокот од Тајланд, во областа Удон Тани, се наоѓа езерото Црвен лотос, кое најмногу им е познато само на локалното население. Тие секојдневно го користат езерото за риболов, собирање полжави …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕНИЈАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА МАЛИ ПРОСТОРИ – Се што е потребно за живот собрало во 25. квадрати: Од камп приколка направила вистински рај за уживање и одмор!

Во оваа куќа, секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, која има сè што ви треба, е направена во комбинација на различни архитектонски решенија и мешавина од разни дизајни. Како резултат на долгогодишно искуство и голем сон, е создадена оваа феноменална куќа, која со својот изглед ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЛКУ Е ПОТРЕБНО ЗА СРЕЌА: Мала куќа од 46. квадрати станала рај за петчлено семејство: Не е тесно кога се ќе се „стокми“!

Ви донесуваме уште една приказна за малите куќи кои станаа хит во светот Оваа мала куќа, сместена во Америка, била изградена со комбинација на цврсти и монтажни материјали. Иако има само 46. квадратни метри – вкупно 3. соби, таа станала простран рај за петчлено семејство. Погледнете како изгледа сето тоа: …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Тука е роден Џемс Бонд: Идилична куќа за уживање!

Вистинското место за уживање и фантазирање! Вилата во Јамајка била рај за славниот британски писател Иан Флеминг. Рајска вила на Јамајка, поглед на океаниот и прекрасна градина! Вистинското место за создавање на легендарниот филмски лик Џемс Бонд.Стрејнџвеј сега е на продажба за нешто помалку од пет милиони долари, а во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Самохрана мајка си направила куќа: Рај од 18,5 квадрати за кој сите зборуваат!

После два неуспешни брака, изгубен дом, Мишел решила сама да си изгради дом. До неодамна, Мишел Боил била принудена да изнајмува дом во Орегон за 1.173 долари месечно. Поради високата кирија а малечката плата, Мишел немала шанси да штеди. Сè што ќе заработила, работејќи во кафуле, таа давала на трошоци …

Повеќе »